meubellen – maatwerk in interieurbouw
Bouw, Installatie & Techniek | 2027
Nog geen vier jaar geleden begon hij voor zichzelf, inmiddels richt Len van Emmerik, de 25-jarige ondernemer achter Meubellen, complete woningen in. Van maatwerkkeuken tot kledingkast en badmeubel. ‘Kwaliteit staat bij mij altijd op één,’ zegt Len. Met steeds grotere projecten groeit ook zijn bedrijf snel door.
De eerste klanten kwamen uit zijn kennissenkring. Eén van hen liet hem eerst een relatief klein project uitvoeren en gaf hem later opdracht voor een compleet appartement. Via die klant volgde het volledig inrichten van een woning met onder andere: maatwerk keuken, woonkamer kasten en kledingkasten. ‘Ik merk dat de projecten steeds groter worden en steeds vaker gehele woningen inrichten worden.’ Het maken van maatwerkkeukens is daarbij vaak het beginpunt: ‘Wanneer mensen een maatwerkkeuken zoeken, hebben ze vaak een nieuwe woning of zijn ze aan het verbouwen. Dan komt vanzelf de vraag of je ook die kast, dat dressoir of het badmeubel kunt maken.’ Zo kunnen keuken en meubels in materiaal, kleur en detaillering één geheel vormen. Ongeveer negentig procent van de aanvragen komt via-via. Instagram fungeert daarbij als portfolio. Grote projecten krijgen er bewust meer aandacht. ‘Ik wil laten zien welke kant wij op gaan.’
Maatwerk begint volgens hem met goed kijken en nauwkeurig meten. ‘Ik neem altijd een laser en waterpas mee. Muren zijn lang niet altijd recht.’ Vooral onder schuine daken of bij bestaand stucwerk kunnen enkele millimeters bepalen of een kast er strak uitziet. ‘Het moeilijkste werk is vaak ook het leukste.’ Rondingen, schuine wanden en afwijkende maten maken van een interieur een technische puzzel. Soms vraagt dat om een onverwachte oplossing. ‘Iets kan waterpas zijn en er toch scheef uitzien. Uiteindelijk moet het optisch kloppen.’ Ook bijzondere technische wensen pakt Meubellen op. Zo wordt er de laatste tijd vaak LED verlichting in meubels gemaakt. Dit wordt allemaal netjes ingefreesd en aangesloten. ‘Als iemand bijzondere wensen heeft dan denken wij hier graag in mee.’
De volgende groeistap moet niet alleen uit particuliere aanbevelingen komen. Meubellen zoekt nadrukkelijker de samenwerking met architecten en aannemers. ‘Voor hen zijn goed contact en snel reageren minstens zo belangrijk. Als je netjes reageert, meedenkt en je offerte goed verzorgt, heb je al een punt verdiend.’ Via architecten lopen inmiddels meerdere projecten en ook andere bedrijven sturen aanvragen door. De combinatie met interieurontwerp helpt daarbij. Zijn vriendin heeft een ontwerp-opleiding gevolgd en verzorgt 2D-tekeningen en 3D-renders. Daarmee kan Meubellen het complete plaatje aanbieden van A tot Z. het ontwerpen van een woning tot het realiseren van de maatwerk meubels ook wordt hierbij rekening gehouden met de kleuren en materiaal combinaties.
Ook de capaciteit groeit. Er komt een fulltime medewerker bij en uitbreiding van de werkplaats staat op de planning. Zelf wil hij betrokken blijven bij het hele traject. ‘Ik hoef later niet ieder meubel zelf te maken. Ik vind het hele proces interessant: zorgen dat het gehele voortraject, het ontwerp de technische voorbereiding zo goed kloppen dat alles perfect gemaakt en geplaatst kan worden.’ Zo groeit Meubellen van meubelmaker naar partner voor het complete maatwerkinterieur: voor particulieren én voor architecten en aannemers die waarde hechten aan goed contact, meedenken en een eindresultaat dat klopt.
Kabelweg 49
Roelofarendsveen
De andere 6 genomineerden van Bouw, Installatie & Techniek in 2027.